Jak urządzić salon w stylu prowansalskim?

Tradycyjny salon w stylu prowansalskim charakteryzuje się prostotą, funkcjonalnością i kolorystyką. Jest powszechnie spotykany w bielonych domach ludowych. Salon w stylu prowansalskim często ma białą bazę farby i ciemne akcenty z beżowymi lub jasnoszarymi ścianami. Ciemne meble, takie jak stolik kawowy, krzesła i sofa, można również łączyć z jasnymi wnętrzami, takimi jak jasnoniebieskie lub zielone ściany i zasłony. Kontrast odcieni tworzy elegancki kontrast ciemności i jasności, który może być również podkreślony czarnymi zabiegami okiennymi.

Poznaj styl prowansalski i co czyni go wyjątkowym

Prowansalski to rodzaj poezji francuskiej napisany w tradycji poezji gaskońskiej. Charakteryzuje się zestawem linii zakończonych końcami lub oktosylabowymi rymowanymi kupletami. Język prowansalski był zawsze blisko spokrewniony z katalońskim i aragońskim. W rzeczywistości najwcześniejsze teksty są napisane w języku katalońsko-aragońskim, zmieszanym z niektórymi słowami oksytańskimi, a także niektórymi słowami zapożyczonymi z łaciny i starofrancuskiego.

Jak aranżować salon w stylu prowansalskim?

Urządzanie salonu z meblami w stylu prowansalskim może być trudne, jeśli nie wiesz, jak to zrobić właściwie. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a w mgnieniu oka będziesz mieć piękny salon. Jeśli chcesz, aby Twoja przestrzeń mieszkalna wyglądała jak francuski dom na wsi, umeblowanie jest proste - po prostu zaopatrz się w kanapy, krzesła i stoliki kawowe, które są zgodne z obecnym rynkiem. Najtrudniejsze jest zaaranżowanie przestrzeni tak, aby wyglądała spójnie. Oto kilka pomysłów, jak zaaranżować meble, aby uzyskać maksymalny efekt: Trzymaj rzeczy blisko siebie (w zasięgu ramion) i umieść solidne stoliki kawowe między kanapami. To sprawia, że miejsca do siedzenia są bardziej intymne i bardziej przypominają siedzenie na podłodze niż wylegiwanie się na kanapie.

Prowansalski, stary język Francji, to idealny styl do dekoracji domu. Jest pełen pięknych słów, kwiecistych wzorów i zapierających dech w piersiach kolorów. Ten styl jest idealny dla tych, którzy uwielbiają wprowadzać naturę do swoich domów.

 

Autor