Salon to przestrzeń występująca w większości domów. Tradycyjnie jest to kwadratowa przestrzeń z zestawem wygodnych i eleganckich mebli oraz innymi elementami dekoracyjnymi. Salon to społeczne centrum domu. Jest to miejsce, w którym członkowie rodziny mogą się spotykać, cieszyć się swoim towarzystwem lub po prostu dobrze się bawić. Niektórzy mogą pomyśleć, że ten termin istnieje od wieków, co jest prawdą, jeśli odnosisz się do terminu „salon” w odniesieniu do określonej przestrzeni lub funkcji w domu. Ale dla wielu Amerykanów słowo „salon” przywołuje obrazy komfortu i stylu z wcześniejszej epoki - gdzieś pomiędzy późnym wiktoriańskim a połową XX wieku.

Czym jest tradycyjny styl salonu?

Można to zaaranżować na wiele sposobów, w zależności od specyficznych upodobań właściciela. Na przykład jednym ze sposobów na jej zaaranżowanie może być ustawienie sofy przy ścianie i ustawienie fotela naprzeciwko niej, aby zwiększyć przytulność. Jeśli nie ma sofy, aranżację taką jak ta można uznać za optymalną: ustaw fotel telewizyjny pod kątem 90 stopni w stosunku do miejsca, w którym siedzisz, abyś mógł cieszyć się ulubionym programem z bliskimi. Trzymaj wszystkie gniazdka elektryczne z dala od miejsca, w którym siedzisz, aby nie rozpraszały Cię podczas najbardziej cenionych chwil.

Jeśli chcesz dodać do swojego domu trochę tradycji, zwróć się do klasycznego stylu dekoracji. Od mebli po oświetlenie, istnieje wiele sposobów na wprowadzenie tego stylu do swojego domu.

Ziarna inspiracji do projektowania tradycyjnego salonu

Nadszedł czas, aby Twój salon był stylowy. Tradycyjny salon powinien składać się z następujących mebli:

  • Sofa lub dwa fotele, najlepiej z podnóżkami lub stolikami do odpoczynku dla stóp.

  • Kominek (najlepiej gazowy) na przytulne wieczory przed telewizorem. Jeśli nie masz kominka, użyj innych punktów centralnych, aby stworzyć atmosferę.

  • Długi stół z wystarczającą ilością miejsca do spożywania posiłków i innych czynności

  • Biurko lub inna powierzchnia robocza, jeśli nie masz miejsca w innym miejscu w swoim biurze domowym

Jeśli myślisz o otwarciu salonu, ważne jest, aby dobrze zrozumieć różne dostępne rodzaje projektów. Zanim zaczniesz dekorować swoją przestrzeń, musisz zdecydować się na schemat kolorów, styl i układ.

Skąd wiesz, co dzieje się w Twoim salonie? Niezależnie od tego, czy projektujesz dla siebie, czy dla kogoś innego, może być trudno zdecydować, czy na przykład kanapa ma być ustawiona na drugą stronę, czy też jaki kolor powinien być na ścianach. Projektując salon, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy.

Jak wybrać idealny wystrój do tradycyjnego wystroju salonu?

Wybór odpowiednich mebli to dopiero początek. Następnym krokiem jest zrozumienie, jak światło wpływa na Twoją przestrzeń. Znajdź idealną lampę z klasycznym kloszem, która dopełni wystrój. Aby uzyskać natychmiastowe zainteresowanie, użyj zbyt dużej rośliny doniczkowej lub kompozycji kwiatowej na końcu sofy lub w pustym kącie. Dzięki tradycyjnemu dekorowi możesz również użyć tradycyjnych akcesoriów, takich jak świece lub świece zapachowe, kwiaty i kwiaty, aby dodać trochę charakteru każdemu pomieszczeniu.

Tradycyjne salony są często dekorowane przy użyciu bardziej klasycznych mebli domowych z prostszymi wzorami i stonowanymi kolorami. Zastanów się, co chcesz osiągnąć dzięki temu pomieszczeniu. Salon może być miejscem wypoczynku, rozrywki lub pracy. Jeśli masz pomysł na to, do czego chcesz wykorzystać przestrzeń, łatwiej będzie zawęzić decyzje dekoratorskie. Twój salon to przestrzeń, w której żyjesz, więc powinien odzwierciedlać Twoją osobowość.

Jak wybrać idealne meble do tradycyjnych salonów?

Przy wyborze mebli do tradycyjnego salonu należy wziąć pod uwagę kilka punktów.

  • Po pierwsze, musisz wziąć pod uwagę kolor mebli. Kolory nie powinny być zbyt ekstremalne - ani zbyt ciemne, ani zbyt jasne. Możesz wybrać jaśniejsze kolory, które mają w sobie więcej niebieskiego, zamiast wybierać kolor biały lub kremowy.

  • Po drugie, musisz zastanowić się, z jakiego materiału chcesz wykonać meble. Miększe tkaniny i materiały dobrze sprawdzają się w tradycyjnym salonie, ponieważ zapewniają ciepło i przytulność w pomieszczeniu. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz na obszarze, gdzie zimy są mroźne i śnieżne, jak Kanada!

  • Wreszcie, wybierając meble, musisz pomyśleć o swoim budżecie - ale nie pozwól, aby ograniczało to Twoje możliwości! Możesz znaleźć naprawdę

Tradycyjne salony zazwyczaj łączą elementy klasyczne i tradycyjne. Elementy takie jak sofa, fotele i stolik kawowy można łączyć, aby salon był przytulny i zachęcający. Te elementy można łączyć z innymi przedmiotami, takimi jak regały, lustra, zasłony i dywaniki, aby spersonalizować przestrzeń.

 

Autor